Bylisi bën autokritikë dhe “gjymton” Partizanin para derbit

15:27 | 07/12/201915:270

Bylisi tregon sërish muskujt dhe këtë herë ndaj Partizanit kryesues, që e ka mposhtur me rezultatin e ngushtë 2-1. Një fitore me shumë vlera, që i ngjit momentalisht ballshiotët në vendin e dytë në klasifikim dhe diferenca me të kuqtë kryesues është vetëm 7 pikë. Skuadra e Lerdës ka marrë një goditje para derbit dhe i duhet të reagojë në një sfidë delikate, ku nuk do të ketë Brojën dhe Telushin të pezulluar.

Në takimin e sotëm të kuqtë e nisën në disavantazh, pasi Belica devijoi një top të gjuajtur nga Ndreca dhe portieri Alban Hoxha e kishte të pamundur ta shmangte golin. Festë në Ballsh, por që nuk zgjat shumë. Broja nuk e shfrytëzoi një mundësi të artë shënimi, ndryshe nga se bëri Bardhi në të 26′. Sulmuesi shtatshkurtër, me kokë e ndëshkoi Hidin. 1-1 përfundoi pjesa e parë.

Bylisi edhe pjesën e dytë e nisi mirë, teksa kur kishin kaluar dhjetë minuta arriti të shënonte. Guindo, pas një krosi të Ntephe, e dërgoi topin në rrjetë. Miqtë kishin pretendime për një pozicion jashtë loje, por goli u konsiderua i rregullt dhe Bylisit iu desh të mbronte rezultatin deri në fund. Nuk mungoi as tensioni, teksa Bruno Telushi u ndëshkua me karton të kuq dhe Lerda duhet t’i bëjë llogaritë pa të në derbi. Hidi ishte vendimtar në fund, duke shmangur golin e barazimit, pas një gjuajtje me kokë të Bardhit. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono