Bashkim Fino zyrtarisht kandidat për drejtimin e FSHF-së

22:11 | 11/01/201822:110

Deputeti i Partisë Socialiste dhe ish-kryeministri i Shqipërisë, Bashkim Fino, ka shpallur zyrtarisht kandidimin për të marrë drejtimin e Federatës Shqiptare të Futbollit. Ai theksoi se Lushnja dhe Flamurtari kanë depozituar kërkesën në federatë që ai të jetë kandidat. Ndërsa theksoi se edhe një klub tjetër i superligës do të bëjë të njëjtën gjë në ditët e ardhshme. Në emisionin Rubrika Sportive në Rtsh, Fino nënvizoi se “është momenti të bëhen ndryshime në futbollin shqiptar dhe të krijohet një imazh të ri për futbollin shqiptar”. Ndërkohë, me 7 shkurt do të mbahen zgjedhjet brenda Federatës Shqiptare të Futbollit. Kandidatë të zyrtarizuar janë drejtuesi aktual i FSHF-së, Armando Duka dhe deputeti i PS Bashkim Fino./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono