Basha video-mesazh për 9-vjetorin e lëvizjes pa viza: Do bëj gjithçka për të mbrojtur këtë arritje

13:55 | 15/12/201913:550

Kreu i PD, Lulzim Basha ka kujtuar sot 9-vjetorin e lëvizjes së lirë, pa viza.

Me anë të një video-mesazhi,  Basha sjell në kujtesë se 9 vite më parë në postin e ministrit të Brendshëm shoqëroi grupin e parë të studentëve  që udhëtuan pa viza në BE.

Mes të tjerash kreu i PD, garanton se do të bëjë gjithçka për të mbrojtur këtë arritje, siç e quan ai.

Të dashur bashkëqytetarë para 9 vitesh si ministër i Brendshëm shoqërova grupin e parë të studentëve dhe të rinjve shqiptarë që udhëtuan pa viza në BE. Bashkë plotësuam një ëndërr, lëvizjen e lirë të shqiptarëve, sot dua t’ju uroj të gjithëve dhe t’ju garantoj se do bëj gjithçka për të mbrojtur këtë arritje dhe për të plotësuar shpresat dhe dëshirat e gjithësecilit prej jush për Shqipërinë anëtare të BE”, deklaron kryedemokrati./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono