Balliu: Rama dënon qytetarët e thjeshtë dhe jo bandat e krimit

11:41 | 13/10/201911:410

Për masën “Arrest me burg” për 3 personat e arrestuar se bllokuan rrugën pas protestës së mbajtur tek Unaza e Re ka reaguar edhe ish-deputeti i PD, Klevis Balliu. Ai theksoi se ndërkohë që qeveria vjedh, në burg futen qytetarët e thjeshtë dhe jo kriminelët. Balliu u shpreh se me këto vendime kryeministri Rama kërkon të ndalojë protestat në vendin tonë. Ai deklaroi se do të tërhiqen tani për një vendim afatgjatë. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono