Zyrtari i DASH: Situata në Shqipëri të zgjidhet brenda kornizave kushtetuese

schedule22:30 - 17 Korrik, 2019

schedule 22:30 - 17 Korrik, 2019

Ndihmës sekretari amerikan i Shtetit Filip Riker ka komentuar situatën politike në Shqipëri, duke u shprehur pro zgjidhjes institucionale dhe kundër bojkotit. Në një aktivitet të Këshillit Atlanntik, Riker ka deklaruar:

“Shqipëria duhet të përdorë institucionet e saj për të kapërcyer situatën aktuale politike. Bojkoti i tyre nuk është ajo ccfarë ne duam të shohim duke ndodhur”.

Më tej, Riker është shprehur se situata në Shqipëri duhet zgjidhur brenda kornizave Kushtetuese. /ABC News Albania 24/7