Zyrtare: Miqësore “big”, kur përballet Real Madrid me Milanin e Piolit

schedule16:18 - 13 Korrik, 2021

schedule 16:18 - 13 Korrik, 2021

Real Madrid gjatë kësaj vere do të zhvillojë disa ndeshje miqësore dhe tashmë po i zyrtarizon.

Dueli i parë i programuar është ai me kampionët e Skocisë, Rangers. Ndeshja luhet në fushën e skocezëve, prej orës 19:00.

Sot Real Madrid ka konfirmuar edhe një miqësore tjetër, këtë herë nga ato “big”. Në Klagenfurt të Austrisë, madrilenët ndeshjen me Milanin.

Klubi spanjoll ka njoftuar përmes rrjeteve sociale se kjo miqësore zhvillohet më 8 gusht dhe nis prej orës 18:30. /abcnews.al