Zyrtare/ Kallaku vishet i kuq

schedule15:35 - 4 Janar, 2022

schedule 15:35 - 4 Janar, 2022

Sherif Kallaku është futbollisti më i ri që i është bashkuar skuadrës së Partizanit.

Lajmin e ka konfirmuar klubi nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ku ka bërë të ditur edhe arritjen e marrëveshjes me Lokomotiva Zagreb për huazimin e sulmuesit deri në fund të këtij sezoni.

“FK Partizani me kënaqësi njofton arritjen e marrëveshjes me Sherif Kallakun. Mesfushori i spikatur, bashkohet me 16-të herë kampionët e Shqipërisë, pas eksperiencave të suksesshme në kampionatin tonë me ekipet e Laçit dhe Teutës si dhe jashtë vendit te NK Lokomotiva Zagreb. Drejtuesit dhe mesfushori me tipare sulmuese, kanë arritur marrëveshjen me klubin kroat të NK Lokomotiva Zagreb për huazimin e 23 vjeçarit, i cili do të jetë pjesë e të kuqve deri në fund të këtij sezoni futbollistik”, thuhet në njoftimin e Demave.

Gjatë stërvitjes paraditen e sotme është parë edhe lojtari me pjesën tjetër të grupit para se të vinte zyrtarizimi i marrëveshjes mes palëve. /f.a/abcnews.al