Zyrtare: Igor Tudor në vend të Jorge Sampaoli te Marseille

schedule18:38 - 4 Korrik, 2022

schedule 18:38 - 4 Korrik, 2022

Marseille e ka zgjidhur menjëherë çështjen e trajnerit, pas largimit të Jorge Sampaoli. Francezët kanë nënshkruar ditën e sotme për dy vite me kroatin Igor Tudor.

Ai bëri vjet një sezon të mirë në krye të Hellas Verona në Serie A, ndërkohë që më parë kishte qenë pjesë e stafit të Pirlos te Juventusi.

Tudor karrierën si trajner e ka nisur në vitin 2013, kur iu besua stoli i Hajduk Split në Kroaci.

Më pas ai drejtoi në Greqi skuadrën e PAOK, ndërsa në Turqi Karabukspor dhe Galatasaray, para se të kalonte në Serie A tek Udinese. / abcnews.al