Zyrtare/ Bologna zyrtarizon Aebischer

schedule19:48 - 25 Janar, 2022

schedule 19:48 - 25 Janar, 2022

Bologna ka arritur të firmosë me mesfushorin e shumë kërkuar nga trajneri Sinisa Mihajlovic, i cili më në fund do të ketë nën urdhrat e tij Michel Aebischer.

Afrimi më i ri për skuadrën italiane që përforcon në këtën mënyrë edhe repartin e mesfushës me zvicerianin, i cili vjen nga Young Boys në formë huazimi.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë klubi nëpërmjet një komunikate zyrtare, ku tregohet se lojtari zvicerian do të mbajë veshur fanellën e Bolognas deri në fund të këtij sezonit, dhe me opsion blerje pas përfundimit të sezonit.

/f.a/abcnews.al