Zjarri shkrumboi kishën në Egjipt dhe shkaktoi dhjetëra viktima, Salah nuk mendon dy herë për gjestin e madh

schedule12:26 - 17 Gusht, 2022

schedule 12:26 - 17 Gusht, 2022

Mohamed Salah ka dhuruar 130.000 paund për të ndihmuar në rindërtimin e një keshe egjiptiane e cila u shkrumbua nga flakët dhe po ashtu shkaktoi 41 viktima.

Kisha Abu Seifein, në qytetin egjiptian të Gizës u përfshi nga flakët ditën e dielë.

Salah ka vepruar jashtëzakonisht shpejt duke mos menduar dy herë për ndihmën e tij, me mediat locale që konfirmojnë donacionin e tij të madh.

Ai mori vlerësime të mëdha nga populli egjiptian në mediat saciale, ndërsa kujtojmë që kjo nuk është hera e parë që Salah ndihmon vendin e tij./abcnews.al