Zhgënjen Milani, kuqezinjtë ndalen nga Cremonese

schedule22:47 - 8 Nëntor, 2022

schedule 22:47 - 8 Nëntor, 2022

Milan nuk ka shkuar më shumë se barazimi pa gola ndaj Cremonese. Kampionët nuk arritën të hapin mbrojtjen e kundërshtarit që befasuan me një lojë të suksesshme.

Kuqezinjtë krijuan shumë raste, vetëm në fillim të pjesës së dytë topi shkoi në portë, por Origi nuk u gëzua për shumë kohë,  pasi ishte pocicion jashtë loje.

Milani nuk fitoi, dhe është i dyti, 8 pikë prapa Napolit kryesues. /G.D abcnews.al/