Zgjedhjet në 6 bashki, Vangjeli: Berisha marrëveshje të mbyllur me LSI, Basha si “virgjëreshë”

schedule22:22 - 20 Janar, 2022

schedule 22:22 - 20 Janar, 2022

Për analistin Lorenc Vangjeli, grupi i Sali Berishës ka kontakte të shpeshta me LSI dhe po përgatiten sëbashku për zgjedhjet lokale të pjesshme të 6 marsit.

Në emisionin “Log.”, Vangjeli ka theksuar se mbështetësit e Berishës e kanë mbyllur marrëveshjen me LSI-në për sa i përket zgjedhjeve të 6 marsit. Për sa i përket Bashës, analisti është shprehur se Basha po luan një rol sikur ai nuk është i “përlyer” nga trekëndëshi që ai akuzon, Rama-Berisha-Meta.

“Berisha ka kontakte me LSI. Grupimi i Berishës ka kontakte konkrete për të mëso thënë që e kanë mbyllur këtë për të qenë bashkë në zgjedhje. Basha po sillet si një virgjëreshë që sheh këto horra që ai me ta thotë se nuk ka lidhje. Por a je edhe ti pjesë e këtij trekëndëshi ? “ tha Vangjeli. /abcnews.al/