Zbulohet një parcelë me bimë narkotike në Peqin, dy të shoqëruar

schedule23:51 - 1 Korrik, 2022

schedule 23:51 - 1 Korrik, 2022

Mbrëmjen e sotme policia e Peqinit ka zbuluar një parcelë me bimë narkotike në fshatin Garunjë.

Burime për Abc bëjnë me dije se në momentin që policia ka ndërhyrë në zonë ka shoqëruar dhe dy persona që janë gjendur pranë parcelës me bimë narkotike.

Të njëjta burime konfirmojnë se janë zbuluar rreth 300 bimë kanabis sativa.