Xhaka: Treguam çfarë dimë të bëjmë, ndeshje e madhe ndaj Turqisë

schedule21:57 - 20 Qershor, 2021

schedule 21:57 - 20 Qershor, 2021

Granit Xhaka, pas shumë kritikash në këtë javë të fundit ishte sërish titullar për Zvicrën dhe arriti të shpërblejë besimin e trajnerit, duke qenë nga më të mirët në fushë.

Pas ndeshjes ai foli për mediet dhe nuk e shprehu gëzimin pas kësaj fitoreje me shifrat 3-1 ndaj Turqisë, që e mban në garë për qëndrimin në Europian. “Pas ndeshjes ndjeva se treguam se çfarë jemi në gjendje të bëjmë. Tani duhet të presim, por kemi ende shumë shpresa.

Duhet të jemi të duruar dhe të shohim çfarë ndodh në ndeshjet e tjera. Mendoj se kemi luajtur një ndeshje të mirë sot. Ishte ndeshje e madhe nga ne dhe e meritonim të fitonim ndaj Turqisë”, u shpreh Xhaka. /abcnews.al