Whatsapp probleme në të gjithë botën, çfarë ndodhi me aplikacionin e mesazheve

schedule22:30 - 14 Korrik, 2020

schedule 22:30 - 14 Korrik, 2020

Whatsapp, një prej aplikacioneve më të përdorura ka pasur probleme mbrëmjen e sotme.

Lajmërimi është bërë në twitter ku përdoruesit kanë treguar vështirësitë dhe më pas pamundësitë për të komunikuar përmes kësaj platforme.

Fillimisht aplikacioni ka pasur probleme në dekstop dhe më pas edhe në celular.

Ende nuk ka një lajmërim zyrtar se çfarë mund ta ketë shkaktuar këtë problem./abcnews.al