Vodhi çantën me para dhe dokumente të ndryshme brenda makinës, arrestohet 46 vjeçari në Sarandë

schedule13:36 - 12 Shtator, 2023

schedule 13:36 - 12 Shtator, 2023

Një 46 vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Sarandës pasi akuzohet për vjedhje. Sipas policisë në kuadër të operacionit të koduar “Cash”, është vënë në pranga një 46-vjeçar që dyshohet se ka vjedhur në një automjet, një çantë me një shumë të konsiderueshme parash dhe dokumente.

Nga veprimet hetimore dyshohet se ky shtetas, më datë 09.09.2023, në rrugën “Butrinti”, ka vjedhur në një automjet, një çantë me 450 000 lekë të rinj, 2000 euro dhe dokumente të ndryshme.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit Sarandë, për veprime të mëtejshme, për veprën penale “Vjedhja”.  /abcnews.al