Vlahoviç bind, tre top klube në garë

schedule19:19 - 6 Tetor, 2022

schedule 19:19 - 6 Tetor, 2022

Dushan Vlahovic vazhdon të shënojë. Nuk është më një risi, është më shumë lajm kur ai nuk arrin të shënojë. I takon atij që të tërheqë Juventusin nga ky fillim i vështirë i sezonit.

Paraqitjet e tij, megjithatë, nuk po kalojnë pa u vënë re, veçanërisht jashtë vendit ku disa klube të mëdha evropiane e kanë përfshirë në listat e dëshirave përkatëse, raporton calcioomercato.com.

Ditët e fundit, interesi i Bayern Munich është shfaqur më i fortë, i cili, kush e di, herët a vonë mund të kthehet në negociata të vërteta.

Përveç bavarezëve, në pritë mbeten PSG dhe Chelsea, me parisienët që mund kryejnë goditjen pikërisht sipas kërkesës së trajnerit të ri Galtier.

Megjithatë, pozicioni i Juventusit është i qartë. Vllahovic nuk shitet. Investimi i bërë janarin e kaluar ishte shumë i kushtueshëm, ai përfaqëson të ardhmen e Bianconerëve. Do të nevojitet një ofertë e domosdoshme për të negociuar shitjen e saj. Sulmues është i lumtur në Torino. /G.D abcnews.al/