Vjen dhe konfirmimi i Lewandowskit për të ardhmen, “bomberi” polak tregon të vërtetën

schedule20:18 - 14 Maj, 2022

schedule 20:18 - 14 Maj, 2022

Robert Lewandowski ka konfirmuar publikisht raportimet që shpjegonin se ai dëshiron të largohet nga Bayern Munich këtë verë.

Sulmuesi polak erdhi nga Borussia Dortmund në vitin 2014, por tani dëshiron të vazhdojë përpara dhe të provojë një sfidë të re.

Pasi shënoi gjatë barazimit 2-2 të Bayern Munichut me Wolfsburgun në ditën e fundit të sezonit të Bundesligës, golin e tij të 35-të kryesor në ligë të sezonit, Lewandowski zbuloi se ai mund ta ketë luajtur tashmë ndeshjen e tij të fundit për klubin.

“Është shumë e mundur që kjo të ishte ndeshja ime e fundit për Bayern Munich”, tha ai në një intervistë pas ndeshjes.

“Nuk mund ta them këtë 100 për qind, por mund të ketë qenë.

“Ne duam të gjejmë zgjidhjen më të mirë për mua dhe për klubin”./ h.ll/abcnews.al