Këto janë vipat që emrat e vërtetë nuk ua dinë as fansat më besnikë

schedule11:02 - 3 Gusht, 2020

schedule 11:02 - 3 Gusht, 2020

Ndonjëherë, personazhet e famshëm i ndërrojnë emrat e tyre të vërtetë për të tingëlluar më mirë apo që të mos ngatërrohen me persona të tjerë. Më poshtë, janë renditur disa nga personazhet e njohur që kanë zgjedhur të krijojnë emër arti, ndërsa atë të vërtetin vështirë se mund t’jua dinë dhe fansat më të flaktë.

Ralph Lauren – Ralph Lifshitz

13 Stars Whose Real Names Are a Mystery, Even for Loyal Fans

Ralph Lifshitz lindi në një familje emigrantësh hebrenj. Në moshën 16 vjeçare, stilisti i ardhshëm ndryshoi mbiemrin në Lauren.

Ornella Muti – Francesca Romana Rivelli

13 Stars Whose Real Names Are a Mystery, Even for Loyal Fans

Francesca Romana Rivelli mori emrin skenik Ornella Muti në moshën 15 vjeç, kur u shfaq në filmin “Gruaja më e bukur”. Regjisori i filmit Damiano Damiani, i dha aktores së re një emër skenik për të mos e ngatërruar atë me aktoren e njohur italiane, Luisa Rivelli.

Jean-Claude Van Damme – Jean-Claude Camille François Van Varenberg

13 Stars Whose Real Names Are a Mystery, Even for Loyal Fans

Jean-Claude Van Varenberg e ndryshoi emrin e tij në një version më të shkurtër, Jean-Claude Van Damme, për ta bërë më të lehtë shqiptimin.

Vivien Leigh – Vivian Mary Hartley

13 Stars Whose Real Names Are a Mystery, Even for Loyal Fans

Në fillim të karrierës, agjenti i saj e bindi yllin e ardhshëm se emri Vivian Hartley nuk ishte një ide e mirë për një aktore. Kështu që ajo vendosi të përdorë emrin Vivien Leigh.

Angelina Jolie – Angelina Voight

13 Stars Whose Real Names Are a Mystery, Even for Loyal Fans

Mbiemri i vërtetë i aktores së famshme është Voight. Por marrëdhënia e vështirë me babanë e saj e bëri atë të marrë një emër të dytë, Jolie.

Blake Lively – Blake Brown

13 Stars Whose Real Names Are a Mystery, Even for Loyal Fans

Blake Lively kishte një mbiemër tjetër kur ajo lindi, Brown, por vendosi të përdorë mbiemrin e nënës së saj.

Antonio Banderas – José Antonio Domínguez Bandera

13 Stars Whose Real Names Are a Mystery, Even for Loyal Fans

José Antonio Domínguez Bandera ka një emër mjaft të gjatë, i cili është mjaft standard për njerëzit nga Spanja. Por për jetën e tij profesionale, ai përdor një version më të shkurtër, Antonio Banderas.

Liv Tyler – Liv Rundgren

13 Stars Whose Real Names Are a Mystery, Even for Loyal Fans

Liv Tyler lindi me emrin Liv Rundgren, dhe për një kohë të gjatë, ajo mendoi se babai i saj ishte muzikanti Todd Rundgren me të cilin nëna e saj ishte e martuar. Por Liv ndryshoi mbiemrin kur zbuloi se babain e saj të vërtetë.

Bruno Mars – Peter Hernandez

Everything Bruno Mars Has Been Up to Since 2016's '24K Magic ...

Peter Hernandez është në të vërtetë i famshmi nën emrin Bruno Mars. Në moshën 2 vjeç, atij i vendosën pseudonimin Bruno, sepse dukej si Bruno Sammartino.

Alicia Keys – Alicia Augello Cook

Alicia Keys wrote her empowerment anthems to give herself strength ...

Alicia Keys, e cila ka 15 çmime Grammy, në të vërtetë quhet Alicia Augello Cook.

Michael Kors – Karl Anderson

Alicia Keys wrote her empowerment anthems to give herself strength ...

Dizajneri i famshëm amerikan, Michael Kors, në të vërtetë quhet Karl Anderson. Michael filloi të dizajnojë rroba në moshën 19 vjeç dhe më vonë, koleksionet e tij ishin shumë të suksesshme dhe e bënë atë të famshëm.

Joaquin Phoenix – Joaquin Bottom

13 Stars Whose Real Names Are a Mystery, Even for Loyal Fans

Mbiemri i vërtetë i Joaquin Phoenix është Bottom. Por prindërit e tij vendosën të ndryshojnë mbiemrin e tij në Phoenix – një zog unik. /abcnews.al/