Vieri tregon klubin më të fortë në Serie A

schedule22:12 - 17 Gusht, 2022

schedule 22:12 - 17 Gusht, 2022

Ish-sulmuesi i Interit, Christian Vieri, beson se Interi ka sulmin më të mirë në kampionat, dhe në të vërtetë, skuadrën më të mirë në Serie A. Por Vieri vuri në dukje edhe gabimin e rëndë të udhëheqjes së Milan.

“Nuk e morën Bremerin, është gabim i madh. Ky është mbrojtësi më i mirë në Evropë. Duhet të ishte marrë pa hezitim. Dhe kështu, Interi, për mendimin tim, është skuadra më e fortë në kampionat, ka katër sulmues të jashtëzakonshëm”, citon Vieri për fcinter1908.it.

Në javën e dytë të kampionatit italian, Milani do të presë në shtëpi Spezian./abcnews.al/