VIDEO/ Zjarr masiv në fabrikën e mobiljeve në Çikago

schedule20:32 - 6 Shkurt, 2023

schedule 20:32 - 6 Shkurt, 2023

Dëme të mëdha janë shkaktuar nga një zjarr i madh që shpërtheu të hënën në një fabrikë mobiljesh dhe magazinë në Çikago.

Zjarrfikësit i ka marrë thirrjet e para për zjarr në një fabrikë me sipërfaqe mbi 20 hektarë. Përveç mobiljeve, në hapësirë ​​ruhen edhe tekstile dhe materiale të thata.

Që nga pasditja e së hënës (koha lokale), zjarri ishte ende jashtë kontrollit. Retë e trasha tymi mbulojnë zonën.

Siç theksojnë autoritetet, të gjithë punonjësit e kompanisë janë të sigurt. Shkaqet mbeten ende të panjohura.