VIDEO/ Zhbllokohet sfida, Giroud “tund” rrjetën e polakëve dhe vendos rekordin e ri

schedule16:47 - 4 Dhjetor, 2022

schedule 16:47 - 4 Dhjetor, 2022

Prej rreth 45 minutash ka startuar sfida e fazës së 1/16-ve, mes Francës dhe Polonisë.

Pas shumë rasteve të shpërdoruara, ekipi i Francës ka arritur të gjejë golin në minutën e 44’, më sulmuesi Oliver Giroud, duke u shndërruar në lojtarin me më shumë gola në historinë e “gjelave” me 52 të tillë.