VIDEO/ Veprim aspak profesional, trajneri i Izraelit godet me shuplakë lojtarin e tij

schedule12:11 - 28 Shtator, 2022

schedule 12:11 - 28 Shtator, 2022

Zhgënjimi i Guy Luzon me Ziv Morgan u kthye në një shuplakë, pasi mbrojtësi po merrte udhëzimet nga trajneri dhe vazhdoi ta bënte edhe pas shuplakës.

Izraeli priti Irlandën për play-off e Euro 2023 U21 dhe trajneri Guy Luzon mori vëmendjen për një reagim të asëhpër ndaj djaloshit. Trajneri i kombëtares dhe ish-trajneri i Standard Liege, Maccabi Haifa dhe Beitar, ndër të tjera, i bëri vërejtje një prej lojtarëve të tij gjatë një ndërprerje në ndeshe, por ai doli nga vetja.

Zemërimi i tij ndaj Ziv Morgan u kthye në një shuplakë, me qendërmbrojtësin që nuk reagoi dhe vazhdoi të dëgjonte britmat e trajnerit./ h.ll/abcnews.al