VIDEO | VAR “ndihmon” Lazion, Immobile shënon nga pika e bardhë

schedule21:59 - 16 Shkurt, 2020

schedule 21:59 - 16 Shkurt, 2020

Plot 26 gola në Serie A deri më tani këtë sezon: Ciro Immobile është i pandalshëm. Sulmuesi i Lazios barazoi shifrat kundër Interit, duke çuar rezultatin në 1-1 vetëm pas 5 minutash lojë në pjesën e dytë.

Ishte po vetë bomberi italian ai që fitoi penallti, pas një rrëmuje totale në zonën e Interit. Është “ish”-i i Lazios, De Vrij, ai që shkakton faull brenda zonës dhe penallti pas konsultimit me VAR.

Immobile merr vetë përispër përgjegjësinë për të shënuar nga 11 metra distancë dhe arrin të mposhtë portierin Handanovic, duke e çuar topin në krahun e kundërt.

Serie A, java 24

Lazio – Inter  1-1
Immobile (p) 50′ / Young 44′