VIDEO/ Ushtarët e dehur “marrin përpara” me tank murin mbrojtës të aeroportit

schedule09:25 - 27 Tetor, 2020

schedule 09:25 - 27 Tetor, 2020

Një video është bërë virale ndërsa tregon një ushtar rus të dehur me një tank me shpejtësi të lartë ndërsa depërton në një gardh të aeroportit dhe e rrëzonte atë.

29-vjeçari Alexander Zherebtsov përhapi terror në një rrugë të zënë në qytetin e Gumarak, jo me makinë, por me një tank.

I dehur duke lëvizur me mjetin e madh luftarak të këmbësorisë BMP-3 , me shpejtësi 90 km/orë, nuk prishi ndonjë shtëpi, megjithatë, ra në gardhin metalik, me një rrjetë teli, të Aeroportit Ndërkombëtar të Volgogradit, duke shkatërruar një pjesë.

 

Në tank ishin dy ushtarë, të cilët u arrestuan pas incidentit. g.v/abcnews.al