VIDEO/ United në historinë e Premier League, Aston Villa “gjahu” i radhës

schedule23:22 - 9 Korrik, 2020

schedule 23:22 - 9 Korrik, 2020

Manchester United nuk ndalet dhe bëhet skuadra e parë në historinë e Premier League, që fiton 4 ndeshje radhazi me diferencë prej tre golash. “Djajtë e kuq” kanë marrë fitoren e katërt radhazi dhe zona Champions është vetëm një pikë larg. Skuadra e drejtuar nga Ole Gunar Solskjaer, triumfoi me rezultatin 0-3 kundër Aston Villa.

GOLAT DHE RASTET E NDESHJES

Shënuan yjet e skuadrës, Bruno Fernandes, Mason Grenwood dhe Paul Pogba. Mesfushori portugez fitoi një penallti të dyshimtë, që u vendos duke u parë nga VAR dhe më pas e dërgoi në rrjetë. United e pa veten në epërsi dhe më pas duhej edhe një gol qetësie.

Këtë herë mendoi talenti Greenwood, i cili me një goditje të fortë nga jashtë zone ndëshkoi skuadrën e Aston Villa në minutat shtesë të pjesës së parë. Për të vulosur fatet e takimit mendoi Paul Pogba, i cili shënoi edhe golin e tretë dhe United tani mendon për ndeshjen e radhës. /abcnews.al

Bruno Fernandes penalty ⚽️Mason Greenwood rocket 🚀Paul Pogba curler 💫Man Utd become the first team in PL history to win 4 consecutive matches by 3+ goals

Gepostet von Premier League am Donnerstag, 9. Juli 2020