VIDEO/ U hap në mes nga tërmeti, nis puna për riparimin e pistës së Aeroportit Hatay

schedule08:10 - 8 Shkurt, 2023

schedule 08:10 - 8 Shkurt, 2023

Operatori i Aeroportit të Stambollit IGA mori përsipër riparimin e pistës së aeroportit Hayat, i cili u mbyll për shkak të dëmtimeve pas dy tërmeteve të forta në Kahramanmaras.

Pista mori dëmtime të mëdha duke u hapur në mes, ndërsa fluturimet u mbyllën menjëherë.

Shikoni KËTU punimet në pistën e aeroportit Hatay.

Operatori i aeroportit IGA, ka dërguar në terren ditën e djeshme ekipe dhe pajisje, për riparimin e pistës.r.t/abcnews.al