VIDEO/ Stuhia e rërës mbulon Dubain, autoritetet paralajmërojnë qytetarët

schedule16:52 - 17 Gusht, 2022

schedule 16:52 - 17 Gusht, 2022

Një stuhi rëre ka sjellë kaos në Dubai, duke bërë që autoritetet të ngrenë alarmin.

Si pasojë e stuhisë është mbuluar nga pluhuri i gjithë qytetit, duke bërë që autoritetet tu kërkojnë qytetarëve që të lëvizin me maska në rrugë.

Ndërkohë që disa fluturime janë pezulluar për shkak se prej pluhurit pilotët e kishin të pamundur të ngrinin apo ulnin avionët në pista.

Një video e cila tregon fuqinë e natyrës është publikuar në rrjetet sociale.

Në video duket stuhia e rërës e cila ngrihet krejt papritur në qiell dhe më pas qyteti “zhduket” plotësisht në pluhur.

/Abcnews.al/