VIDEO | Struga super, i tregon forcën edhe Makedonija GP

schedule15:05 - 30 Nëntor, 2019

schedule 15:05 - 30 Nëntor, 2019

Struga Trim&Lum po tregon javë pas jave se është një kockë e fortë për ccdo ekip. Skuadra e drejtuar nga Jeton Beqiri mundi në mesjavë Shkëndijën e Tetovës, ndërkohë që sot ia ka dalë të marrë pikë në transfertë ndaj Makedonija GP.

Struganët madje ia dolën të shënojnë që në minutën e parë të ndeshjes, kur Osmani mposhti portierin vendas. Festa gjithsesi nuk zgjati shumë, pasi Jasharovski disa minuta më pas arriti t’i baraspeshonte shifrat.

Gjatë ndeshjes nuk mungoi tensioni dhe ndërhyrjet e gabuar, teksa u akorduan 6 kartonë të verdhë. Struga u përpoq të shënonte, por nga ana tjetër ishte shumë e rëndësishme edhe të mos humbiste. Këtë objektiv e arriti dhe zona europiane është afër, pasi ka 23 pikë dhe renditet në vendin e gjashtë në klasifikim.

MAQEDONI E VERIUT LIGA 1 – JAVA 17
E shtunë, më 30 nëntor, ora 13:00

Makedonija GP- Struga 1-1
Shënies:
Jasharovksi 7′ / Osmani 1′

/abcnews.al