VIDEO | Shqipëria në Elite Round dhe në festë, kuqezinjtë kualifikohen

21:26 | 01/02/202021:260

Shqipëria e Futsallës ka marrë një tjetër fitore pas triumfit 4-1 ndaj San Marinos. Kuqezinjtë tanë u mposhtën nga Andorra në ndeshjen e dytë, por fitorja e sotme kundër Bullgarisë me të njëjtin rezultat si ai kundër San Marinos, bëri që kuqezinjtë të kualifikohen.

Kombëtarja kuqezi Futsallës është kualifikuar në Elite Round. Mbrëmjen e sotme në Varna të Bullgarisë, kuqezinjtë kanë fituar me rezultatin 4-1.

Fitorja ndaj vendasve me këtë rezultat të thellë, bëri që Shqipëria të renditet e para në grupin D, me 6 pikë të grumbulluara./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono