VIDEO/ Shënoi golin e barazimit në “frymën e fundit”, çfarë fshihet pas numrit 94 të portierit të Lazios

schedule10:42 - 21 Shtator, 2023

schedule 10:42 - 21 Shtator, 2023

Provedel, portieri i Lazios, shënoi golin e barazimit ndaj Atletico Madrid në martën mbrëma falë një goditje me kokë në minutën e 94’ të ndeshjes.

Por me numrin 94 ka disa koecidenca. Provedel mban në fanellë numrin 94, është i gjatë 1.94 cm, ka lindur në vitin 1994 dhe golin e famshëm e shënoi në minutën e 94’./h.ll/abcnews.al