VIDEO/ Shaqiri fantastik, shënon dhe i jep fitoren Chicago Firen

schedule15:15 - 11 Shtator, 2022

schedule 15:15 - 11 Shtator, 2022

Xherdan Shaqiri ka qene protagonist në fitoren e Chicago Firen në kampionatin amerikan.

Sulmuesi shqiptarë ishte titullarë në fitoren 3-1 që Chicago Fire e arriti përballë Inter Miamit, derisa ka dhënë kontribut me një gol të realizuar.

Lojtari realizoi gol të bukur në minutën e 64-të, kur u gjet bukur në zonë dhe me një goditje të fuqishme realizoi për 2-0.

Për Shaqirin ky ishte goli i pestë këtë edicion në MLS derisa ka edhe tetë asistime.

30-vjeçari iu bashkua klubit amerikan në shkurtin e këtij viti, derisa ka humbur disa ndeshje shkaku i lëndimeve.

/f.a/abcnews.al