VIDEO/ Sanchez heroi i Interit, i dhuron Superkupën duke ndëshkuar Juven në limit

schedule23:41 - 12 Janar, 2022

schedule 23:41 - 12 Janar, 2022

Interi ka fituar Superkupën e Italisë duke mposhtur në finale Juventusin në ndeshjen e zhvilluar në San Siro.

Ishte goli i Sanchez në limit të shtesave që i siguroi trofeun skuadrës zikaltër.

Ndërkohë, sa i përket kohës së rregullt supersfida u mbyll 1-1 me golat e McKennie 25′ dhe Martinez nga penalltia 35′. /abcnews.al/