VIDEO | Rrahmani nuk e ndal dot, Ronaldo kalon Juventusin në avantazh

22:14 | 08/02/202022:140

Cristiano Ronaldo ka kaluar Juventusin në avantazh kundër Veronës, duke shënuar për ndeshjen e 10-të radhazi. Ylli portugez i dha avantazhin “Zonjës së Vjetër” në minutën e 64-ët.

Pas një dueli shpejtësi me Rrahmanin, Ronaldo arrin të kontrollojë topin në hyrje të zonës. Pas një driblimi të bukur ndaj mbrojtësit shqiptar, gjuan me të djathtën dhe mposht portierin vendas./abcnews.al

Serie A

Verona – Juventus  0-1
C. Ronaldo 64′

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono