VIDEO | Ronaldo fenomenal, kalon Juventusin në avantazh!

schedule21:36 - 19 Janar, 2020

schedule 21:36 - 19 Janar, 2020

Ylli portugez, Cristiano Ronaldo, po kalon një formë të shkëlqyer. Edhe në takimin e sotëm kundër Parmës, CR7 arriti të gjejë golin. Juventusit i duhej të priste plot 43 minuta që të çante mbrojtjen e Parmës dhe kush tjetër veç Cristiano Ronaldos.

Ylli portugez merr një top nga Matuidi në krahun e majtë dhe pasi driblon dy futbollistë brenda zonës, gjuan fort me të djathtën. Goditja e tij devijohet nga një mbrojtës dhe shkon në rrjetë. Ky është goli i 15-të i Ronaldos në Serie A, që ngjitet i dyti./abcnews.al

Serie A, java 20

Juventus – Parma  1-0
Ronaldo 43′