VIDEO | Pushimi i bën mirë, Arsenal e nis me gol pjesën e dytë

schedule22:24 - 5 Dhjetor, 2019

schedule 22:24 - 5 Dhjetor, 2019

Tjetër gol në “Emirates Stadium”, teksa festa ka ndërruar krah. Pushimi i ka bërë mirë Arsenalit që ka gjetur golin e barazimit përballë Brighton.

Alexandre Lacazette është autori i golit në minutën e 50-të. Sulmuesi francez përfitoi nga një goditje këndi dhe dërgoi në rrjetë topin e devijuar nga një shok i skuadrës. /abcnews.al