VIDEO/ Portieri i Juventusit magjik, super pritje e dyfishtë ndaj Arabisë Saudite

schedule14:53 - 26 Nëntor, 2022

schedule 14:53 - 26 Nëntor, 2022

Në minutën e parë të shtesës së pjesës së parë, Arabia Saudite ka marrë një penallti dhe ka pasur mundësinë të barazojë gjithçka.

Al Dawssari, heroi i cili i dha fitoren Arabisë Saudite ndaj Argjentinës, mori përsipër të ekzekutonte këtë 11 metërsh.

Përballë ishte Szczesny, portieri polak i Juventus i cili priti penalltinë, por edhe një goditje tjetër në mënyrë direkte pasi topi u kthye përsëri në zonë./h.ll/abcnews.al

Shikoni penalltinë këtu