VIDEO | Plas sherri në Lion, lojtarët zihen me tifozët!

schedule23:22 - 10 December, 2019

schedule23:22 - 10 December, 2019

Lyon arriti të kualifikohej në fazën me eliminim direkt të UEFA Champions League, pasi ai barazim 2-2 kundër Leipzig ishte i mjaftueshëm.

Kur pritej të shpërthente festa në stadium “Parc OL”, gjithçka ka marrë për mbrapsht, kur një tifoz francez ka nxjerrë një banderolë ofenduese për mbrojtësin Marcelo.

Ky i fundit nuk ka bërë një sezon të mirë deri më tani në prapavijën e Lyon dhe tifozi në fjalë i shpalosi një baner me figurën e një gomari dhe me mbishkrimin: “Ke kurajon e një gomari!”

BAnderola e tifozit

Ky veprim i tifozit nuk i ka pëlqyer aspak kapitenit Memphis Depay, i cili është konfrontuar me tifozin.

Tifozë të tjerë vërshuan në fushë dhe u përplasën fizikisht me lojtarë e Lyon. U desh ndërhyrja e forcave të sigurisë që kaosi në të gjithë stadiumit të evitohej, por në atë segment të tribunave, vazhdon ende të ketë përplasje. Pamje jo të mira në “Parc OL”./abcnews.al