VIDEO/ “Përleshje titanësh”, deshtë “zaptojnë” rrugën dhe luftojnë me njëri-tjetrin

schedule14:23 - 8 Gusht, 2022

schedule 14:23 - 8 Gusht, 2022

Deshtë në Sfakia të Greqisë filluan të përleshen në mes të rrugës duke përplasur kokën me forcë.

Siç shihet në videon e siguruar nga flashneës.gr, deshtë për arsyet e tyre kanë nisur të përleshen duke ofruar një pamje të veçantë dhe të paprecedentë për kalimtarët të cilët kanë ndaluar makinat dhe i filmojnë.

Karakteristikë e performancës së përleshjes është se deshtë fillimisht marrin forcë duke u tërhequr mbrapsht dhe më pas godasin kokën me njëri-tjetrin./Abcnews.al/