VIDEO/ Perlë me roveshatë, goli më i bukur i javës shënohet në Poloni

schedule13:20 - 12 Korrik, 2020

schedule 13:20 - 12 Korrik, 2020

Një gol mjaft i bukur është shënuar ditën e sotme në ligën e dytë polake. Radomiak Radom po përballet me Olimpia Grudziadz dhe ndeshja u zhbllokuar nga Damian Nowak.

Polaku, në minutën e 10-të e befasoi portierin mik. Me një lëvizje akrobatike ai goditi topin dhe e dërgoi atë në rrjetë, duke realizuar kështu një nga golat më të bukur të kësaj fundjave. /abcnews.al