VIDEO/ Përjashtimi i Onanas nga Kameruni, dalin pamjet ku trajneri shpjegon gjithçka brenda zyrës

schedule12:45 - 9 Dhjetor, 2022

schedule 12:45 - 9 Dhjetor, 2022

Kapitull i ri në rastin Onana-Song që tronditi Kamerunin në Kupën e Botës . Këtë herë polemika është ndezur nga një video e publikuar pa pëlqim, në të cilën trajneri flet për ngjarjet në Katar. Rikonstruksioni është i qartë: “Ditën e ndeshjes ndaj Serbisë i thashë Onanës se duhej të flisja me të dhe ai filloi të qante, i thashë: “Nuk kam kohë të flas për këto gjëra, të telefonova dje dhe ju nuk jeni. A po flas me Aboubakar, Choupo-Moting dhe Anguissa, të cilët janë lojtarët më përfaqësues të ekipit dhe nuk mund të flas me ju?”

“Në stërvitje Onana bën shfaqje, rrezikon shumë në fushë. Unë ia përsërita: “Nuk duhet të rrezikosh, ktheje në anët e fushës, jo në mes”. Dhe ai u përgjigj: “Unë jam duke luajtur, nuk kam kohë të flas me ty”. Në vend që të vinte në hotel për të biseduar me mua, ai shkoi të takonte presidentin Samuel Eto’o. Dhe presidenti e dërgoi atë. .. Nuk e di ku”, ka treguar Song në videon e vjedhur.

Trajneri ka dashur të sqarojë: “Duke pasur parasysh bujën e shkaktuar nga shpërndarja e kësaj bisede private, më duhet të saktësoj se jam detyruar të marr një vendim të rëndësishëm në lidhje me grupin pasi më është cenuar nderi si trajner i Kamerunit”./ h.ll/abcnews.al