VIDEO | Parma barazon, Ronaldo shënon sërish! Sfidë e çmendur në Torino

22:10 | 19/01/202022:100

Parma ka arritur të barazojë shifrat në takimin kundër Juventusit. Cristiano Ronaldo i dha avantazhin “Zonjës së Vjetër” në fundin e pjesës së parë, ndërsa në fillimin e së dytës, Cornelius ka barazuar gjithçka.

Në minutën e 53-të, bomberi i Parmës kërcen më lart se të gjithë dhe shënon një gol shumë të bukur me kokë. Megjithatë, festa e Parmës nuk do të zgjaste shumë, pasi 2 minuta më vonë, Cristiano Ronaldo do të shënonte sërish./.abcnews.al

Serie A, java 20

Juventus – Parma  2-1
Ronaldo 43′ 55′ / Cornelius 53′


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono