VIDEO/ Dybala e Ronaldo nuk dinë të ndalen, realizojnë perla

schedule22:58 - 30 Qershor, 2020

schedule 22:58 - 30 Qershor, 2020

Juventus në avantazh me Genoa, pas një pjese të parë të mbyllur në barazim pa gola. Paolo Dybala është ai që vijon të shënojë për bardhezinjtë.

Argjentinasi nuk di të shënojë gola normal. Vallëzim në zonën e kundërshtarit dhe më pas shmang edhe hedhjen e portierit kundërshtar, që e devijon topin që u ndal më pas në rrjetë.

Pesë minuta më pas, Cristiano Ronaldo mori skenën dhe me një goditje nga jashtë zone mposhti sërish portierin e Genoa, duke i çuar shifrat në 0-2. /abcnews.al