VIDEO/ Pamje të rralla të Putinit që luan pingpong gjatë pushimeve në Finlandë

schedule08:34 - 25 Shtator, 2023

schedule 08:34 - 25 Shtator, 2023

Një video e rrallë nga fillimi i viteve ’90 me protagonist presidentin aktual të Rusisë, Vladimir Putin është publikuar nga kanali finlandez YLE. Në këtë video, Putin është duke luajtur pingpong.

Putin 40 vjeç dhe ende oficer i KGB-së, sapo ishte bërë këshilltar i kryetarit të atëhershëm të Shën Petersburgut, Anatoly Sobchak. Pamjet tregojnë Sobchak dhe Putin duke luajtur ping pong me truprojat e kryebashkiakut rus ndërsa presidenti aktual rus buzëqesh.

Siç vë në dukje The Guardian, videoja është regjistruar në një vilë në pronësi të kompanisë finlandeze Thomesto që importonte dru nga Rusia. Vila ndodhej në ishullin Torsö i cili ndodhet rreth 96 km në perëndim të Helsinkit.

Putin iu bashkua ekipit të Sobchak pasi u kthye në Shën Petersburg pasi kaloi pesë vjet në Dresden, Gjermaninë Lindore, si agjent i KGB-së.

/abcnews.al