Video origjinale e Depay, ylli holandez “çmend” rrjetin

schedule22:00 - 13 October, 2019

schedule22:00 - 13 October, 2019

Memphis Depay është një nga futbollistët më të njohur në botë. Jo vetëm për atë që sulmuesi i Lyon dhuron brenda fushës së lojës, por dhe për rrjetet e tij sociale, ku shpeshherë kthehet në personazh. Depay gjithashtu ka bërë dhe disa këngë të tij, duke u shndërruar në një yll i muzikës hip-hop.

Sot, holandezi nuk ishte i gatshëm të ndihmonte kombëtaren e tij në takimin kundër Bjellorusisë, për shkak dëmtimi. Megjithatë, para fillimit të ndeshjes, Depay ka publikuar një video, e cila është aq origjinale, por dhe shumë gazmore. Gjatë këndimit të himnit, Depay shihet anash TV të tij, duke kënduar së bashku me shokët e ekipit kombëtar./abcnews.al