VIDEO/ Nuk ka medalje për Djokovic, e mund Busta dhe shkatërron raketën

schedule12:20 - 31 Korrik, 2021

schedule 12:20 - 31 Korrik, 2021

Novak Djokovic nuk ka arritur të fitojë një medalje në Olimpiadën e Tokyos. Mesditën e sotme ai kishte përballë Carreno Busta dhe nuk mundi t’i bëjë ballë spanjollit.

30-vjeçari nga Gijon arriti të fitojë ndaj serbit me shifrat 1-2 me sete. Si gjithmonë Djokovic e nisi ngadalë ndeshjen dhe u mund 4-6 nga Busta.

Në setin e dytë, që ishte më i gjati (1 orë e 2 minuta) Djokovic arriti të fitojë me shifrat 7-6 dhe riktheu barazimin. Por ndryshe nga ç’kishte ndodhur në ndeshjet e mëparshme, nuk kishte përmbysje për serbin.

Busta e dominoi setin e tretë dhe arriti ta fitojë me shifrat 6-3 dhe bëri të tijën medaljen e bronztë. Shumë nerva nga Djokovic, që pas humbjes shkatërroi raketën e tij, por në fund tregoi edhe një herë se është një sportist i madh, kur i dha një përqafim të ngrohtë rivalit. /abcnews.al