VIDEO/ Nuk ia del do të thyejë mbrojtjen mike, Villareal ngec në shtëpi

schedule21:58 - 16 Gusht, 2021

schedule 21:58 - 16 Gusht, 2021

Villareal zhvilloi një ndeshje shumë pozitive ndaj Chelsea në Superkupën e Evropës, por dështoi nga pika e penalltive dhe trofe i madh u nis drejt Londrës.

Skuadra e Unai Emery ka luajtur sonte takimin e parë të sezonit të ri në La Liga. Villareal u përballë në fushë e vet me Granadan, përballje që nuk prodhoi gola.

Dominim total i vendasve, të cilët goditën edhe shtyllën, por nuk ia dolën të çajnë mbrojtjen e ngjeshur të skuadrës mike, që mori një pikë me vlera.

Villareal mbeti me dhjetë lojtarë në minutën e 82-të. Argjentinasi Juan Foyth la ekipin me dhjetë lojtarë, gjithçka u vështirësua dhe ndeshja përfundoi në barazim 0-0. /abcnews.al