VIDEO/ Njeriu i rekordeve, francezi ecën 2.2 kilometra mbi një litar

schedule10:22 - 26 Maj, 2022

schedule 10:22 - 26 Maj, 2022

Nathan Paulin vendosi një rekord të ri botëror pasi përfundoi një shëtitje mbi një litar 2.2 km të gjatë, përgjatë ikonës Mont Saint-Michel të Francës.

Francezi kaloi 2 orë duke ecur me kujdes mbi litarin e ngushtë i cili ishte i vendosur mes një vinçi dhe Kishës së famshme që gjendet në ishull, u deklarua nga ekipi i tij.

Ky sukses i jashtëzakonshëm i vjedh suksesin vetës së tij. Nathan eci 1662 metra mbi kanionin Cirque de Navacelles në Francën jugore në vitin 2017.

Dhe duket se ai nuk ka mbaruar ende pasi Nathan tashmë po ëndërron për rekordin e ri.

“Ëndrra ime e radhës, shpresoj të jem në gjendje ta bëj, do të ishte të ecja midis Kullës Eiffel dhe Kullës Montparnasse, 2.7 km”, thotë ai.

“Dhe kalimi që sapo bëra më dëshmon se është e mundur, të paktën teknikisht.”/abcnews.al/