VIDEO/ Një magji e vërtetë, dhelpra “viziton” papritur shtëpizat prej druri në Rugovë, i riu nuk u beson syve

schedule11:56 - 1 Dhjetor, 2022

schedule 11:56 - 1 Dhjetor, 2022

Dimri ka pushtuar tashmë trevat shqiptare dhe dëbora po ashtu, një pjesë të mirë të tyre. Magjia e velit të bardhë të saj nuk mund të shijohet më tepër se në zonat malore.

Në redaksinë e Albeu.com erdhi një video nga një qytetar që kishte vizutuar Grykën e Rugovës në Kosovë, ku teksa po filmonte nga dritarja, papritur pranë shtëpizave prej druri ia beh një dhelbër shumë e bukur.

@albeu.com😱😱😱

♬ original sound – ALBEU

Kafsha lëviz lirshëm nëpër shtëpiza e pashqetësuar, gjë e cila duket se reflekton edhe qasjen miqësore të banorëve në kësaj treve si edhe turistëve me kafshët e egra. /albeu.com