VIDEO/ Nisin reshjet e borës në Librazhd dhe Përrenjas, zbardhet Qafë-Thana 

schedule08:01 - 30 Nëntor, 2021

schedule 08:01 - 30 Nëntor, 2021

Reshjet e borës kanë zbardhur zonën në aksin Përrenjas-Qafë Thanë. Siç raporton gazetari Aldo Kozarja reshjet e dendura kanë rënë gjatë gjithë natës.

Sakaq, nga reshjet e dëborës nuk janë raportuar incidente përgjatë këtij segmenti.

Reshjet e dëborës kanë nisur edhe në Librazhd. Mëngjesin e sotëm bora ka mbuluar fshatrat Sopot,  Polis Vilan, Stëbleve, Rrajcë-Bardhaj, Skroskë, Shebenik,Stravaj, Gurakuq, Rinas, Zdranjsh,  Fushë Studë,Qarrishtë etj. Trashësia e dëborës deri në 20 cm. Dëbora ka rënë nga lartësia mbi 700 metra mbi nivelin e detit. Siç bën me dije gazetari Agim Blloshmi, rrugët janë të kalueshme.

Moti i keq ka përfshirë vendin prej disa ditësh. Reshjet kanë sjellë problematika në disa vende. Ndërsa zonat malore janë zbardhur nga bora e parë. g.v/abcnews.al